Strona główna

W październiku, w 6 miastach w Polsce, odbędą się bezpłatne Dni Kariery i Mobilności dla Doktorantów i Młodych Naukowców pt. Projekt Naukowiec.

Wydarzenie ma na celu pokazanie źródeł finansowania badań, zdobywania grantów, nawiązywania współpracy międzysektorowej i możliwości mobilności międzynarodowej. Podczas spotkań będzie można porozmawiać ze stypendystami krajowych i zagranicznych programów, ekspertami z różnych dziedzin i sektorów, doradcami w planowaniu kariery i przedstawicielami świata biznesu. Udział w wydarzeniach pomoże w świadomym planowaniu kariery, pokaże istniejące narzędzia i możliwości.

10-12.10 Kraków - strona wydarzenia 

17.10 Gliwice, 18-19.10 Katowice - strona wydarzenia (rejestracja otwarta!)

18-20.10 Poznań - strona wydarzenia (rejestracja otwarta!)

23-25.10 Łódź - strona wydarzenia (rejestracja otwarta!)

24-26.10 Warszawa - strona wydarzenia (rejestracja otwarta!)

Dzień 1: "Sprawdź jak to zrobić", by z sukcesem planować i rozwijać swoją karierę naukową. Zaznacz na "Mapie swojej kariery" ważne punkty, takie jak zdobywanie grantów, wyjazdy zagraniczne, umiejętne prezentowanie swoich badań, czy nawiązywanie kontaktów i poszukiwanie partnerów do projektów.

Dzień 2: "Nauka Kariera Biznes" to mniej znana strona kariery naukowca, którą zaprezentujemy drugiego dnia. Wystąpienia praktyków i udział w mini warsztatach z przedstawicielami sektora prywatnego pomogą zrozumieć tajniki i możliwości współpracy z tym sektorem.

Dzień 3: "Warsztaty rozwoju kariery" trzeciego dnia pomogą rozwinąć tzw. umiejętności miękkie, jakże przydatne i poszukiwane przez pracodawców.
 
 
źródło: https://www.euraxess.pl/pl/poland/projekt-naukowiec