Strona główna

Narodowe Centrum Nauki oraz Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) zapraszają do udziału w konkursie BEETHOVEN 2 na polsko-niemieckie projekty badawcze z zakresunauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, a także wybranych dziedzin nauk ścisłych i technicznych. Konkurs zostanie otwarty 15 września 2016 r. Nabór wniosków potrwa do 15 grudnia 2016.

Konkurs ma na celu:

  • wspieranie badań naukowych z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, a także nauk ścisłych i technicznych, realizowanych wspólnie przez polsko-niemieckie zespoły badawcze,
  • zacieśnienie współpracy między naukowcami z Polski i Niemiec w zakresie badań podstawowych.

Wniosek przygotowany w języku angielskim powinien zostać złożony przez zespół polsko-niemiecki. Do konkursu będą przyjmowane projekty trwające 24 miesiące lub 36 miesięcy. Wnioski będą oceniane przez recenzentów zewnętrznych oraz członków panelu ekspertów wybranych przez DFG oraz NCN.

Szczegółowe informacje o konkursie zostaną opublikowane 15 września 2016 r.


Kontakt w NCN:

dr Małgorzata Jacobs

Tel. 12 341 9090

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Anna Plater-Zyberk

tel. 12 341 9016

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

źródło: ncn.gov.pl