Strona główna

Fundacja Dobra Sieć zaprasza do lektury najnowszej publikacji zespołu Fundacji Dobra Sieć pod tytułem „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?, która powstała na zlecenie i przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Publikacja omawia wyniki badań polskich organizacji stypendialnych oraz przybliża sposób działania kilku programów stypendialnych.

Dzięki niej osoby i instytucje zainteresowane obszarem stypendiów krajowych, będą mogły uzyskać odpowiedzi na podstawowe pytania związane z funkcjonowaniem inicjatyw stypendialnych w Polsce.

Broszura informacyjna dotycząca programów stypendialnych znajduje się pod adresem:
https://www.mojestypendium.pl/wp-content/uploads/2019/07/Broszura-o-programach-stypendialnych.pdf

Broszura „Stypendia. Co? Gdzie? Jak?”, w przystępny sposób przedstawia wyniki badania programów stypendialnych w Polsce, które zespół Fundacji Dobra Sieć przeprowadził w  2018 roku. Publikacja przybliża również sposoby działania wyjątkowych programów stypendialnych wyróżniających się wysokimi standardami realizacji oraz innowacyjnym podejściem.

W publikacji znajdują się:

- podstawowe informacje o rynku stypendialnym w Polsce: o liczbie stypendiów, ich skali, adresatach i realizatorach programów stypendialnych;

- opisy trzech innowacyjnych programów stypendialnych;

- wskazówki, gdzie szukać dalszych informacji o stypendiach.

Publikacja została sfinansowana przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Moje Stypendium

Broszura informacyjna nt. programów stypendialnych w Polsce to jedno z działań podejmowanych w ramach programu „Moje Stypendium”, realizowanego przez Fundację Dobra Sieć. W ramach inicjatywy prowadzony jest serwis www.mojestypendium.pl. Portal stanowi jedno z głównych narzędzi promowania oraz monitorowania inicjatyw stypendialnych. Jego komponentem jest wyszukiwarka stypendiów krajowych oraz zagranicznych, staży i konkursów. Mojestypendium.pl to także miejsce prezentacji różnorodnych inicjatyw związanych ze stypendiami, które Fundacja Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności realizuje systematycznie od kilku lat.

 Kontakt

Aleksandra Belina, Małgorzata Stradomska-Kalinka, Anna Weksej

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 22 825 70 22

www.mojestypendium.pl