Strona główna

Od dziś każdy zainteresowany może w łatwy sposób odszukać informacje dotyczące projektów finansowanych w konkursach Narodowego Centrum Nauki. Właśnie uruchomiona została na stronie NCN baza realizowanych, zakończonych oraz rozliczonych projektów badawczych.

Baza umożliwia wyszukiwanie za pomocą danych kierownika projektu (imię i nazwisko, tytuł/stopień naukowy, płeć, kraj pochodzenia), jednostki realizującej (nazwa, miejscowość, województwo) oraz szczegółowych informacji o projekcie i konkursie, takich jak status, numer ID, typ lub edycja konkursu, grupa nauk, panel oraz deskryptor. Dzięki tak skonstruowanej wyszukiwarce można między innymi uzyskać listę projektów badawczych realizowanych w jednostce, mieście czy województwie lub kierowanych przez daną osobę. Baza umożliwia również wyszukiwanie według słów kluczowych, które odsyłają do projektów o podobnej tematyce badawczej.

Narzędzie prezentuje podstawowe informacje o projekcie, zgodnie z powyższymi kryteriami. Ponadto można odnaleźć dane na temat liczby wykonawców, daty rozpoczęcia realizacji projektu i czasu jego trwania, a w przypadku projektów rozliczonych także listę publikacji, które ukazały się w wyniku przeprowadzonych badań. Klikając w odpowiedni link, można również uzyskać wykaz innych projektów realizowanych w danym konkursie czy panelu oraz wszystkich projektów kierowanych przez daną osobę w konkursach NCN. W przypadku projektów realizowanych w konkursach ogłoszonych 15 grudnia 2015 r. i później możliwe jest także zapoznanie się z popularnonaukowym opisem badań przygotowanym przez kierownika na etapie składania wniosku.

Pytania oraz uwagi dotyczące wyszukiwarki projektów można zgłaszać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Baza projektów NCN

 

źródło: ncn.gov.pl